X
X
TRY

Web ve Alan Adı Barındırma ?

AnasayfaYazılarDomain & HostingWeb ve Alan Adı Barındırma ?

Web ve Alan Adı Barındırma ?

 

 

Bir alan adı satın aldıktan sonra, web sitenizin içeriğini barındıran dosyaların (HTML, CSS, resimler, veritabanları, vb.) İnternete bağlı bir konumda (bir web sunucusu) birlikte saklanması gerekir. Web sitesinin dosyaları bir barındırma şirketinin web sunucusuna yüklendikten sonra, ana bilgisayar dosyaları kullanıcılara teslim etmekten sorumludur.

Barındırma işleminin, web sitelerini insanların web tarayıcıları aracılığıyla ziyaret etmelerini sağladığını belirttik, ancak bu tam olarak nasıl çalışıyor? Etki alanı adı sistemi (DNS), web sitesi tarayıcısının web sitesi dosyalarınızı depolayan doğru bilgisayara (sunucu) bağlanmasını sağlar.

Başka bir deyişle: birisi web adresinizi tarayıcılarına yazdığında, bilgisayarı internet üzerinden web sitesi dosyalarınızı tutan web sunucusuna bağlanır. Alan adınızın IP adresini (alan adı sisteminde saklandığı yerde) bulur ve kullanıcıları doğru web sitesine yönlendirir. Tarayıcıları daha sonra web sitenize her zaman göz atabilmeleri için web sitesi bilgilerinizi (sayfalarınızı oluşturan tüm veriler) gösterir.


Powered by WISECP
Top